fbpx
Buca Rent A  Car

KEMER RENT A CAR

KEMER RENT A CAR

Kemer Rent A Car Nedir?

Yolyardimara.com sitesinden bulunduğunuz il ve ilçe filtrelemesiyle Kemer Rent A Car hizmetini satın alabilirsiniz.

Bir araç kiralama acentesi, genellikle birkaç saat ila birkaç hafta arasında değişen kısa süreler için otomobil kiralayan bir şirkettir.

Genellikle birden çok yerel şubeden oluşurlar ve müşterilerinin kiraladıkları araçları farklı bir şubeye teslim etmesine olanak sağlarlar.

Rent a car kısaca motorlu araç kiralama hizmetleri olarak tanımlanır.

Araç kiralama olarak da bilinen rent a car eskiden iş seyahatine çıkan iş adamlarının ya da kısıtlı zamanlarında çok sayıda yer görmek isteyen konukların tercih ettiği bir hizmetken, günümüzde ülkemizin hemen hemen her noktasında oldukça rağbet gören bir hizmet olarak dikkat çekmektedir.

Bir araç kiralama firması, genellikle birkaç saat ila birkaç hafta arasında değişen kısa süreler için otomobil kiralayan bir şirkettir.

Genellikle birden çok yerel şubeden oluşurlar ve müşterilerinin kiraladıkları araçları farklı bir şubeye teslim etmesine olanak sağlamaktadır.

Kemer  Rent A Car, acenteleri çoğunlukla havalimanı veya yoğun şehir bölgeleri yakınlarında bulunur ve genellikle çevrim içi rezervasyonlara izin veren bir internet sitesiyle desteklenir.

Araç kiralama hizmeti veren kuruluşlar, uyguladıkları rezervasyon sistemleri ile hemen hemen dünyadaki tüm havalimanlarına ve şehirlere yayılmış bir ağa sahip olmaktadırlar.

Araç kiralama, günlük kiralama ve uzun dönem kiralama olarak ikiye ayrılabilir.

Günlük kiralamada havalimanları ve turistik amaçlar ağırlıklı olmaktadır.

Bu alanda araç kiralama acenteleri öncelikli olarak geçici bir araca ihtiyaç duyan, örneğin kendi aracı olmayan, şehir dışındaki yolculara, onarım veya sigorta tazminatı bekleyen aracı hasarlı veya perte çıkmış kişilere hizmet verir.

Bir aracın yalın olarak kiralanmasının yanı sıra, araç kiralama acenteleri genellikle sigorta, navigasyon sistemleri, eğlence sistemleri, araç telefonu, taşınabilir Wi-Fi ve çocuk koltuğu gibi ekstra ürünler de sunulmaktadır.

Uzun dönemdeyse firma kullanımları ağırlıklı olmaktadır. Uzun dönem araç kiralamanın getirdiği mali avantajlar ve uygulama kolaylıkları, firmalar tarafından yaygın bir şekilde filo kiralama yönteminin benimsenmesine neden olmaktadır.

Araç Türleri Nelerdir?

Birçok araç kiralama firması, çeşitli bütçeye alan gereksinimine uyacak şekilde farklı araç boyutları sunar.

Ayrıca bazı firmalar bunlara ek olarak üstü açılır arabalar, prestij modelleri, hibrid/elektrikli araçlar, arazi araçları ve yolcu minibüsleri gibi özel araçlar da sunmaktadır.

Büyük havaalanı veya büyük şehirlerde bazı bağımsız araç kiralama acenteleri, üst düzey kiralık araçlar sunmaktadır, bazı özel şirketlerse düşük fiyatlı olarak daha eski araçlar sunmaktadır.

Araç Kiralama Endüstrisi Sistemleri ve Standartları Birliği (ACRISS), tekbiçim bir sınıflandırma ve araba kiralama fiyatlarının kolay karşılaştırılması için ACRISS Araba Sınıflandırma Kodu kodlama sistemini geliştirmiştir.

Bu kodlama sistemi, boyut, kapı sayısı, şanzıman tipi (manuel/otomatik) ve arabanın klimalı olup olmadığını dört harfle kodlayarak tanımlanır.

Acriss kodundaki ilk harf, aracın genel sınıflandırmasını (örneğin mini, ekonomi, kompakt vb.) temsil eder.

İkinci harf, aracın türünü (örneğin dört kapılı, aile arabası, üstü açılabilir, arazi aracı vb.) belirtir.

Üçüncü harf genellikle vites tipini belirtmek için kullanılır, ancak aracı kaç adet tekerleğin çalıştırdığını tanımlamak için de kullanılabilir.

Dördüncü harf de yakıt türünü ve aracın klimalı olup olmadığını açıklanmaktadır.

Rent A Car Kaskoları Nedir?

Rent a car kaskoları, ticari amaçlı kullanılan araçlar için yapılan kasko türüdür.

Olası kaza durumunda kendi aracınızda olan hasarları karşılamak ve mağduriyetlerini gidermek amacı taşıyıp, poliçeye göre teminatları farklılıklar göstermektedir.

Rent A Car kaskoları teminatlarına göre çekici hizmeti ve kaza başına ödeme tutarları değişmektedir.

Türkiye geneli kasko poliçe kapsamları baz alınarak yazılmış olan bu yazı,  Rent a Car Oto Kiralama Hizmetleri olarak bilgilendirme amaçlı yazılmış olup, yazı içeriği herhangi bir olayda bağlayıcı veya kanıt olarak gösterilemez.

Araç Kiralama Şartları Nedir?
  1. Sürücü yaşınız 21 olması gerekiyor 9. Teslim ve İade
  2. Ehliyet süresi Yakıt
  3. Ek sürücü
  4. Kilometre sınırı
  5. Ödeme yöntemleri
  6. Depozit/Provizyon
  7. Kasko/Sigorta
Kemer  Rent A Car Hizmetleri Nelerdir?

İnsanların oto kiralama istekleri artıkça, dünya genelinde oto kiralama işletmeleri de hızla artmış ve seyahat acenteleri da bu hizmet alanına yönelmişlerdir.

Türkiye’de de geçmiş yıllarda genellikle havaalanlarında ve büyük kent merkezlerinde faaliyet gösteren oto kiralama firmaları, turizm sektöründeki hızlı gelişmeler sonucunda pek çok turizm bölgesinde hizmet sunmaktadır.

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan da Takip Etmeyi Unutmayın

İnstagram Hesabımızı Takip Et

Kemer Yol Yardım Adlı Yazımızı Okumak için Tıklayın.