fbpx
Karabük Oto Transfer

Gaziemir Oto Transfer

GAZİEMİR OTO TRANSFER

 

Gaziemir Oto Transfer Nedir?

Yolyardimara.com sitesinden bulunduğunuz il ve ilçe filtrelenmesiyle Gaziemir Oto Transfer hizmetini satın alabilirsiniz.

Araç arızalanması ve şanzıman kilitlenmesi durumunda araç hareket halini gerçekleştiremez bu sebeple Gaziemir Oto Transfer hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır.

Olası sürüş modalarının sayısı sonsuzdur. Bu nedenle şanzımandaki vites sayısı sonsuzsa optimum motor performansı garanti edilebilir.

Transfer kutusu bugün mevcut olan tek iletim türüdür. Bu motor ve şanzıman arasında düzgün vites geçişine izin verir. Bu ortalama değer yerine her araç çalışma modu için en etkili vites değerinin seçilebileceği anlamına gelir.

Diğer herhangi bir şanzımanda olduğu gibi. Motorun optimum hız bölgesinde sürekli çalışmasının sonucu yüksek verimlilik egzoz gazlarının azaltılmış toksisitesi ve varyatörlü arabaların daha iyi hızlanma dinamikleridir.

Dişli oranı kademeli olarak değil yumuşak bir şekilde değiştiğinden bu makineler sorunsuz çalışıyor.

 

 

TRANSFER KUTUSU KONTROL MODLARI

CVT’ler hafiftir tasarımı otomatik şanzımanlara kıyasla basittir ve oldukça güvenilirdir. Otomata gibi sürücüyü el işçiliğinden kurtarırlar.

Yani mükemmel bir şanzımana sahip miyiz? Ne yazık ki hayır. Varyatörlerin temel dezaGaziemirtajı sürtünmeli olmaları ve bu nedenle çalışma yüzeylerinin yoğun bir şekilde kaymaya ve aşınmaya başladığı sınırlı trok iletebilmeleridir.

Bu güçlü motorlarla kullanılamayacakları anlamına gelir. Varyatör maksimum yükte uzun süreli çalışmayı sevmez.

Sportif bir sürüş tarzı ani hareketler ve duruşlar hızlı aşınmaya neden olur. Varyatör elemanı sakin ve yumuşak bir harekettir.

Varyatör kama varyatörünün düşük viteste çalışma prensibi. Arabalar şu anda iki tür CVT kullanıyor. V-kayışı ve gübre. V-kayışı iki kayar rondela ve aralarında gerilmiş bir kayıştan oluşur.

 

 

TRANSFER KUTUSU İŞLEMİ

İlk olarak zincir basıncı değil çekişi aktarır. İkinci olarak kuvvet zincir bağlantı pimlerinin yivli uçlarından iletilir.

Gübre varyatörleri kayan rondelalar yerine konik diskler kullanır ve kayışın yerini silindirler alır. Bir tahrik motor krank miline ve diğeri dişli kutusuna bağlıdır.

Silindirler yatay bir eksen etrafında dönebilen disklere bastırılır. Tork aktarımı ve dikey yer değiştirme disklere farklı noktalarda değdi.

Silindirlerin konumunu değiştirerek vites değiştiriyoruz. Silindir ana diske küçük bir yarıçapta dokunursa iticiye büyük bir yarıçapta bağlanır düşüyoruz.

 

 

TRANSFER VAKASI TAM OLARAK NASIL ÇALIŞIR?

Aynı yarıçapta dönerken aktarım düz olacak ve kasnak büyük bir yarıçap ile tahrik diskine bastırılırsa artacaktır.

Torus CVT’ler V kayışlarından daha fazla tork iletebilir. Aynı zamanda kuvvet sürtünme yoluyla iletildiği için V kayışları içlerinde mevcuttur.

Gübre varyatörü daha pahalıdır çünkü parçalarını üretmek için yüksek mukavemetli çelik gerekir ve yağlama için özel bir sürtünme yağı gerekir.

Pratik varyatör tasarımları arasında yumuşak başlatma geri vites kontrol sistemi ve hidrolik pompa bulunur.

Debriyaj bir debriyaj kiti veya bir tork konvektörü olabilir. Kavrama paketi daha basit daha kompakttır ancak sorunsuz vites değiştirme ve dayanıklılık için trok konvektöründen daha düşüktür.

 

Shuttle Transfer Nedir?

Shuttle transfer aynı güzergâhta bulunan insanlar toplu taşıma araçlarında taşınır ve evlerine bırakılırlar.

Yani uçaktan inip havalimanının çıkışına geldiğinizde “Kadıköy’e giden bu araç mı? Kaçta kalkıyor?” gibi sorular sorduktan sonra binip evinize gittiğiniz araç shuttle transferi aracıdır.

Shuttle transferi çoklu yolcu taşıma prensibine sahip olduğundan uzun süreli ve yorucudur.

Shuttle transferde yolculuk yapmak isteyeceğiniz aracı ve aracın kalkış saatini siz seçemezsiniz. Tabii birlikte yolculuk yapacağınız insanları da.

 • İşlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde tamamlayabilmeniz için idealdir.
 • Tek yön veya gidiş-dönüş olarak hizmet alımını seçiniz.
 • Daha sonrasında transferin gerçekleşmesini istediğiniz semtleri “Nereden” “Nereye seçenekleri giriniz.
 • Gidiş tarihinizi ve alınmak istediğiniz saati giriniz. (Rezervasyon işlemlerinizi için minimum 12 saat ilerisi için satın alım gerçekleştirebilirsiniz.)
 • Gidiş-dönüş transfer seçimi yapmanız halinde aynı işlemi dönüş kısmı içinde yapınız.
 • Kişi sayınızı seçiniz.
 • Rezervasyon butonuna tıklayarak fiyat bilgi ekranına geçiş sağlayınız.
 • Üyelik mail adresinizi ve şifrenizi girerek sadece ödeme ekranını görebilirsiniz.
 • Transferi yapacak olan tüm kişilerin bilgilerini eksiksiz ve doğru şekilde doldurunuz.
 • Kredi kartı bilgilerinizi giriniz.
 • Transfer bilgileriniz ile ilgili ödeme mailiniz yalnızca üye mail adresine gönderilecektir.
 • En kısa süre içerisinde transfer esnasında sizi alacak olan araç ve şoför bilgileri mail adresinize veya telefonla size bildirilecektir.

 

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan da Takip Etmeyi Unutmayın

İnstagram Hesabımızı Takip Et

►Balçova Oto Elektrik Adlı Yazımızı Okumak için Tıklayın