fbpx
Aliağa Rent A Car

ÇATAK RENT A CAR

Çatak Rent A Car

Çatak Rent A Car Nedir?

Yolyardimara.com sitesinden bulunduğunuz il ve ilçe filtrelenmesiyle Çatak Rent A Car hizmetini satın alabilirsiniz.

Seyahat halindeyken tatilcilerin ilk tercihi kendine ait bir araçla gezmek istemeleri olmaktadır. Tatilcilerin önceliği olmalarının yanı sıra kişiye ait bir yerden bir yere gitme isteği söz konusu olabiliyor.

Kişiye kolaylık ve lüks yaşama imkanı sağlamaktadır. Aynı zamanda Çatak Rent A Car kategorisiyle pratik yoldan hizmet satın alabilirsiniz.

Rent a car kısaca motorlu araç kiralama hizmetleri olarak tanımlanır. Araç kiralama olarak da bilinen rent a car eskiden iş seyahatine çıkan iş adamlarının ya da kısıtlı zamanlarında çok sayıda yer görmek isteyen konukların tercih ettiği bir hizmetken günümüzde ülkemizin hemen hemen her noktasında oldukça rağbet gören bir hizmet olarak dikkat çekmektedir.

 

Çatak Rent A Car Hizmetleri Nelerdir?

İnsanların oto kiralama istekleri artıkça dünya genelinde oto kiralama işletmeleri de hızla artmış ve seyahat acenteleri da bu hizmet alanına yönelmişlerdir.

Türkiye’de de geçmiş yıllarda genellikle havaalanlarında ve büyük kent merkezlerinde faaliyet gösteren oto kiralama firmaları turizm sektöründeki hızlı gelişmeler sonucunda pek çok turizm bölgesinde hizmet sunmaktadır.

Şirketlere yönelik operasyonel kiralama talebinin artmasının sonucunda rent a car hizmeti yıllık araç kiralama şeklinde de bir genişleme alanı bulmuştur.

Günümüzde irili ufaklı birçok firma tarafından tercih edilen uzun dönem araç kiralama hizmeti şimdiye kadar ticari araçları kapsamıyordu.

Ancak bu uygulamanın da değişmesi gündeme geldi ve işletmelerin binek araçların yanında ticari araçları da kiralayabilmesi çok yakın görünüyor.

Dolayısıyla 2016 yılında %19 büyüyen rent a car sektörü önümüzdeki yıllarda daha da hızlı genişleyecek gibi görünüyor.

 

 

Araç Kiralama Şartları Nedir?

  1. Sürücü yaşınız 21 olması gerekiyor 9. Teslim ve İade
  2. Ehliyet süresi Yakıt
  3. Ek sürücü
  4. Kilometre sınırı
  5. Ödeme yöntemleri
  6. Depozit/Provizyon
  7. Kasko/Sigorta

 

Rent A Car Kiralama Şartları Nelerdir?

 

Sürücünün Yaşının 21 Yaşında Olması:

Araç Kiralamak için 21 yaşını doldurmuş olmanız gerekir. 21 yaşını doldurmuş olmak koşulu sabit kalmak

Ehliyet Süresi:

Enaz 1 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir.

Ek Süreci:

Aracın kiralayan şahıs dışındaki kişi ve/ veya kişilerce kullanılabilmesi için ek sürücüye ait Sürücü Belgesi bilgilerinin ek ücretli olarak Kira Sözleşmesi’ne eklenmesi ile mümkündür.

Kira sözleşmesinde yer almayan kullanıcı ve ve ya kullanıcılar tarafından her hangi bir kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi / kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar.

Kilometre Sınırı:

Kiraladığınız aracın ücretine dahil olan kilometre sınırı araçların listelendiği ekranda gösterilir. Belirtilen Km’nin aşılması halinde 50 kuruş kilometre aşım ücreti uygulanır.

“Sınırsız” olarak belirtilen araçlarda herhangi bir Km sınırı bulunmaz.

Ödeme Yöntemleri:

Araç kiralama işlemini tamamlayabilmeniz için kiralama ücretinin tamamını ya da bir kısmını (ön ödeme tutarı) kredi kartı banka havalesi ile ödemeniz gerekir.

Ödemenin tamamını yaptıysanız araç size teslim edilirken herhangi bir ödeme yapmazsınız.

Ön ödemeli yöntemde kalan ödeme tutarını aracınızı teslim alırken ödeyebilirsiniz. Tüm ödeme yöntemlerinde kredi kartı ve ehliyetinizi mutlaka aracınızı teslim alırken yanınızda bulundurmanız gerekir.

Depozito/Provizyon:

Kiraladığınız aracı kullandığınız süre boyunca oluşabilecek trafik ve park cezaları eksik yakıt sigortanın kapsamına alınmayan hasarlar için teminat alınması gerekiyor.

Bu teminat için kredi kartına provizyon adı verilen bir işlem uygulanır.

Provizyon belirli bir tutarın kredi kartı üzerinde bloke edilmesidir. Kredi kartınızın kullanılabilir limitini azaltır ancak harcama olarak ekstrenize yansımaz.

Kasko/Sigorta:

Kiralık araçların tamamı rent a car kaskoludur. Kasko sigortasının geçerli olabilmesi için bazı önemli şartlar bulunmaktadır. Alkol ve uyuşturucu kullanılması durumunda sigortalar geçerliliğini tamamen yitirir.

Teslim/ İade:

Kiralanan araç yalnızca belirtilen adresten teslim alınmalı ve iade için belirlenen adreste iade edilmelidir.

Adrese teslim seçenekleri yalnızca kiralamanın yapıldığı semt veya ilçe sınırları içinde yapılabilir. Herhangi bir ilçeden kiralama yapılarak farklı bir semt veya ilçe sınırları içinde belirtilen adrese teslimat yapılmaz. Araç teslim edilirken en fazla bir saat bekleme kabul edilir.

Yakıt:

Araç teslim alınırken yakıt deposu seviyesinin kontrol edilmesi önemlidir. Kiralanan aracın aynı seviyede yakıtla iade edilmesi beklenir.

Fazla yakıtla iade edilen araçlar için ekstra bir para iadesi söz konusu değildir. Eksik yakıt olması durumunda yakıt ücreti ve hizmet bedeli tahsil edilir.

 

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan da Takip Etmeyi Unutmayın

İnstagram Hesabımızı Takip Et

►Çatak Yol Yardım Adlı Yazımızı Okumak için Tıklayın