fbpx
Manisa Rent A Car

ÇANKAYA RENT A CAR

ÇANKAYA RENT A CAR

Çankaya Rent A Car Nedir?

Yolyardimara.com sitesinden bulunduğunuz il ve ilçe filtrelenmesiyle Çankaya Rent A Car, hizmetini satın alabilirsiniz.

Seyahat halindeyken tatilcilerin ilk tercihi kendine ait bir araçla gezmek istemeleri olmaktadır. Tatilcilerin önceliği olmalarının yanı sıra kişiye ait bir yerden bir yere gitme isteği söz konusu olabiliyor.

Kişiye kolaylık ve lüks yaşama imkanı sağlamaktadır. Aynı zamanda Çankaya Rent A Car kategorisiyle pratik yoldan hizmet satın alabilirsiniz.

Rent a car kısaca motorlu araç kiralama hizmetleri olarak tanımlanır. Araç kiralama olarak da bilinen rent a car eskiden iş seyahatine çıkan iş adamlarının ya da kısıtlı zamanlarında çok sayıda yer görmek isteyen konukların tercih ettiği bir hizmetken, günümüzde ülkemizin hemen hemen her noktasında oldukça rağbet gören bir hizmet olarak dikkat çekmektedir.

Araç Kiralama Şartları Nedir?

 1. Sürücü yaşınız 21 olması gerekiyor 9. Teslim ve İade
 2. Ehliyet süresi Yakıt
 3. Ek sürücü
 4. Kilometre sınırı
 5. Ödeme yöntemleri
 6. Depozit/Provizyon
 7. Kasko/Sigorta

Çankaya Rent A Car Hizmetleri Nelerdir?

İnsanların oto kiralama istekleri artıkça, dünya genelinde oto kiralama işletmeleri de hızla artmış ve seyahat acenteleri da bu hizmet alanına yönelmişlerdir.

Türkiye’de de geçmiş yıllarda genellikle havaalanlarında ve büyük kent merkezlerinde faaliyet gösteren oto kiralama firmaları, turizm sektöründeki hızlı gelişmeler sonucunda pek çok turizm bölgesinde hizmet sunmaktadır.

Şirketlere yönelik operasyonel kiralama talebinin artmasının sonucunda, rent a car hizmeti yıllık araç kiralama şeklinde de bir genişleme alanı bulmuştur.

Günümüzde irili ufaklı birçok firma tarafından tercih edilen uzun dönem araç kiralama hizmeti şimdiye kadar ticari araçları kapsamıyordu.

Ancak bu uygulamanın da değişmesi gündeme geldi ve işletmelerin binek araçların yanında ticari araçları da kiralayabilmesi çok yakın görünüyor.

Dolayısıyla 2016 yılında %19 büyüyen rent a car sektörü önümüzdeki yıllarda daha da hızlı araç

 Kiralama Şartları Nedir?
 1. 1.Sürücü yaşınız 21 olması gerekiyor: Sigorta şartları gereği ekonomik bir araç kiralayabilmek için en az 21 yaşında olmanız gerekir. Orta ve Üst sınıf araçlar için 25 yaş alt sınırdır. Lüks ve büyük araçlar için en az 28 yaşında olmanız gerekiyor.
 2. Ehliyet süresi (2 yıllık): Ekonomik, orta sınıf veya üst sınıf bir araç kiralamak isteyenler en az 2 senelik ehliyete sahip olmaları gerekmektedir. Fakat lüks ya da büyük araçlar için bu süre 3 senedir.
 3. Ek sürücü: Kiralanan herhangi bir araç birden çok kişi tarafından kullanılabilir. İkinci veya ek sürücünün kiralama öncesinde muhakkak bildirilmiş olması ve kiralama kontratına işlenmesi gerekir.Bu sayede ek sürücü de kasko sigortası kapsamına alınmış olur.
 4. Kilometre sınırı: Kiraladığınız aracın ücretine dahil olan kilometre sınırı araçların listelendiği ekranda gösterilir. Belirtilen Km’nin aşılması halinde 50 kuruş kilometre aşım ücreti uygulanır. “Sınırsız”olarak belirtilen araçlarda herhangi bir Km sınırı bulunmaz.
 5. Ödeme yöntemleri: Araç kiralama işlemini tamamlayabilmeniz için kiralama ücretinin tamamını veya bir kısmını (ön ödeme tutarı) kredi kartı, banka havalesi veya Paypal ile ödemeniz gerekir.
 6. genişleyecek gibi görünüyor.
Araç Türleri Nelerdir?

Çoğu rent a car firması, çeşitli bütçeye alan gereksinimine uyacak şekilde farklı araç boyutları sunmaktadır. Ayrıca bazı firmalar bunlara ek olarak üstü açılır arabalar, prestij modelleri, hibrid/elektrikli araçlar, arazi araçları ve yolcu minibüsleri gibi özel araçlar da sunar.

Büyük havaalanı veya büyük şehirlerde bazı bağımsız araç kiralama acenteleri, üst düzey kiralık araçlar sunmaktadır, bazı özel şirketlerse düşük fiyatlı olarak daha eski araçlar sunmaktadır.

Araç Kiralama Endüstrisi Sistemleri ve Standartları Birliği (ACRISS), tekbiçim bir sınıflandırma ve araba kiralama fiyatlarının kolay karşılaştırılması için ACRISS Araba Sınıflandırma Kodu kodlama sistemini geliştirmiştir.

Bu kodlama sistemi, boyut, kapı sayısı, şanzıman tipi (manuel/otomatik) ve arabanın klimalı olup olmadığını dört harfle kodlayarak tanımlamaktadır.

Acriss kodundaki ilk harf, aracın genel sınıflandırmasını (örneğin mini, ekonomi, kompakt vb.) temsil eder. İkinci harf, aracın türünü (örneğin dört kapılı, aile arabası, üstü açılabilir, arazi aracı vb.) belirtir.

Üçüncü harf genellikle vites tipini belirtmek için kullanılır, ancak aracı kaç adet tekerleğin çalıştırdığını tanımlamak için de kullanılabilir. Dördüncü harf de yakıt türünü ve aracın klimalı olup olmadığını açıkladı.

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan da Takip Etmeyi Unutmayın

İnstagram Hesabımızı Takip Et

►Çankaya Yol Yardım Adlı Yazımızı Okumak için Tıklayın.