fbpx
Muş Oto Kurtarma

ÇAMLIDERE OTO KURTARMA

ÇAMLIDERE OTO KURTARMA

Çamlıdere Oto Kurtarma Nedir?

Çamlıdere Oto Kurtarma, aracınızın olası bir kum saplanmasında veya sıkışıklığı durumunda Yolyardimara.com web sitesinde bulunduğunuz il filtrelenmesiyle seçtiğiniz il sınırları içinde veya ilçeler için Çamlıdere Oto Kurtarma, hizmetini kolaylıkla satın alabilirisiniz.

Yolyardimara.com sitesinden bulunduğunuz il ve ilçe filtrelenmesiyle Çamlıdere Oto Kurtarma, hizmetini satın alabilirsiniz.

Oto kurtarma işi, oto kurtarıcı ya çekici olarak bilinen, zor durumların kurtarıcısıdır. Aracınızın sizin kontrolünüz dışında kalması gibi olumsuz durumlarda, aracınızın naklinin gerçekleştirilmesi işini yapar.

Şehir içinde nüfus yoğunluğu arttıkça kişisel veya toplu araç sayısının artışta olduğunu görmek mümkündür. Bu sebeple karşılaşacağımız sorunlar doğru orantıda artmaktadır, trafik kazası, araç hasarı gibi durumlar söz konusu olmaktadır.

Çamlıdere Oto Kurtarma, numaralari, Yolyardimara.com sitesinden merkez ve ilçe için numaralara ulaşabilirsiniz. Ucuza Çekici, bütçenizle doğru orantılı ucuza çekici fiyatlarından yararlanabilirsiniz.

Temel gayemiz tabii ki araçlarınızı sizin bilginiz dahilinde sağlık bir şekilde gerçekleştirmekti. Fakat kaza başta olmak üzere akünüzün güç durumunun sonlanması, lastik patlaması, mekanik arızalanma, yakıt bitmesi gibi benzer durumlarda araçlarınızın hareket engeli yaşanmaktadır.

Bu tür aksilikler yaşanması durumunda araçlarınızın sizin talep ettiğiniz il ve ilçe için size hizmet satın aldırmaya yönlendirmesini gerçekleştiriyoruz.

Trafikte bulunan araç sayısının artması araç kurtarıcılarının sayısını da günden güne artırmaktadır. Birçok sebepten dolayı araçlar yollarda kalabilir.

Bu gibi durumlarda hem trafiği aksatmamak için hem de araç güvenliği için aracı en kısa sürede bulunduğu yerden almak gerekir. Burada da devreye kurtarıcılar girmektedir.

Oto Kurtarma Hangi Durumlarda İhtiyaç Duyulur?

 • Lastik patlaması gibi durumlar
 • Araç aküsünün bitmesi
 • Olası kaza hali
 • Hasar tespiti
 • Teknik veya mekanik arızalanma
 • Oto Kurtarma Görevi Ne Zaman Sonlanır?
 • Kaza sonucu yolda kalmış araçlar, en yakın teknik servise götürülmektedir. Benzini biten otomobiller ise, yine en yakın petrol ofisine götürülmelidir.
 • Yani oto kurtarıcının görevi, taşıtların götürülmesi istenen yere kadardır. Daha açık bir dille anlatılması gerekişe, platform üzerinde bulunan taşıtların yere indirildiği an çekicinin görevi son bulur.
 • Bu nedenle de sürücülerin mantıklı bir konum belirlemesi oldukça önemlidir. Aksi taktirde tekrar oto kurtarıcıya ihtiyaç duyulabilir.
 • Firmamız tarafından gerçekleştirilen kurtarma işlemleri ise, hem kısa bir süre içerisinde tamamlanmakta, hem de farklı araç modelleri sürücülerin istediği tüm alanlara götürülür. Personellerimiz ise, projelerin sağlıklı bir şekilde tamamlanması için her türlü özveriyi gösterilmektedir.

Araçlarınız Hangi Durumda Oto Çekiciler Tarafından Çekilir?

Kaza ve arıza haricinde bazı durumlarda araçlar görevlilerin temin edeceği çekiciler tarafından çekilebilir. Aracınızı yanlış park etmişseniz, bir süre sonra yerinde bulamayabilirsiniz.

 • Yaya kaldırımı ve yaya geçitlerine park edilen araçlar çekilir.
 • Toplu taşıma araçları, belirlenmiş taksi ve dolmuş duraklarında bulunan araçlar çekilir.
 • Kamu kurumları ve hastanelerin ve garajların önüne park edilen araçlar da çekici tarafından çekilir.
 • Tünel giriş ve çıkışlarına, kavşak bölgesine, köprü girişlerine bırakılan arabalar çekilir.
 • Engelliler için ayrılmış özel alanlara park edilen araçlar, yine çekiciler tarafından götürülecektir.
 • Bütün bu bölgeler haricinde özel olarak belirtilen “park edilmez” levhalarının altına bırakılan arabalar da çekici tarafından çekilir. İstanbul’da park yasağı bulunan yerlerdeki araçların çekilme sorumluluğu İstanbul Trafik Vakfı adlı kuruluştadır.
Oto Kurtarma Çeşitleri Nelerdir?
 • Çatallı çekici: Arızalı aracın altına giren iki büyük çatal aparatı vasıtasıyla araç, forklift çalışma sisteminde olduğu gibi komple kaldırılarak çekici kasasına konur.
 • Tepeden çekici: Genellikle trafik polisleri tarafından kullanılan araç çekici sistemidir. Bu çekici modeli aynı zamanda ”ahtapot çekici” olarak da adlandırılır.
 • Vinçli kayar platform: Yolda kalan araç hareket ettirilebiliyorsa çekicide bulunan kayar platforma çalıştırılarak girmesi sağlanır.
 • Oto transfer çekicisi: Çekicide bulunan hidrolik makaralı vinç vasıtası ile çekilecek araç çekicinin damperli platformuna çekilir.
Oto Kurtarıcı Ehliyeti Nedir?

Eğer kişiler sadece kamyon ve çekici kullanacaksa doğrudan C sınıfı ehliyet alabilir ve bununla birlikte de M, B, B1, C1 ve F sınıfı ehliyetleri kullanabilecektir. Ancak, çekici hangi sınıf ehliyet kullanır sorusunun yanı sıra, römorklu araçlar için bir farktan da söz etmemiz kişiler açısından faydalı olacaktır.

Ardından başvuru yapılabilir ve CE sınıfı ehliyet sahibi olunabilecektir. Bu sürücü belgesine sahip olan kişiler de doğrudan M, B, BE, B1, C, C1, C1E ve F sınıfı araçları doğrudan kullanabilecektir.

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan da Takip Etmeyi Unutmayın

İnstagram Hesabımızı Takip Et

►Çamlıdere Oto Çekici Adlı Yazımızı Okumak için Tıklayın.