fbpx
Ayaş Oto Çekici

ÇAMLIDERE OTO ÇEKİCİ

ÇAMLIDERE OTO ÇEKİCİ

Hareket halinde olmayan araçların bir yerden başka bir yere nakledilmesi işleminde çekicilerden yararlanılır.

Peki Çamlıdere Oto Çekici nedir?, Oto Çekici hangi durumlarda kullanılır, Ne kadar sıklıkla Oto çekici kullanımı gerçekleşmektedir? Yaptığımız araştırmalarımızı sizinle paylaşmak istedik dilerseniz hemen okumaya geçelim.

Çamlıdere Oto Çekici Nedir?

Motorlu taşıtların başına gelmesinin muhtemel olabilecek sorunlarından olan kazalar, hasarlar ve yolda kalmak gibi sorunlar yaşanmaktadır.

Yolyardimara.com sitesinden bulunduğunuz il ve ilçe filtrelenmesiyle Çamlıdere Oto Çekici, hizmetini satın alabilirsiniz.

Aracın arıza veya kaza yapması gibi nedenlerle hareket edemiyor oluşu, yardım amaçlı çağırmanın başlıca nedenidir.

Oto çekici, oto kurtarıcı, yol yardım aracı veya araba çekici olarak adlandırılan araçlar, genel anlamda “çekici” sınıflandırması içinde değerlendirilir.

Çamlıdere  Oto Çekici Nedir?

Büyük şehirlerin trafik yoğunluğundan dolayı hasar ve kazalarla karşılaşmak kaçınılmaz olmaktadır. Peki Çamlıdere Oto Çekici nedir? Yolyardimara.com web sitesi olarak size bulunduğunuz il filtrelenmesiyle olası bir kaza ve hasar durumunda veya aracın saplanması durumunda bulunduğunuz konumdan Çamlıdere Oto Çekici seçeneği ile dilediğiniz hizmeti satın alabilirsiniz.

İşe giderken, yük taşırken ya da bir noktaya ulaşmaya çalışırken kısacası gün içinde birçok durumda araçlarımızı kullanıyoruz.

Özellikle büyük şehirlerde trafik kazaları ve araç arızaları da trafik ve araç yoğunluğunu göz önünde bulundurduğumuzda daha sık karşılaşılan bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Bazı durumlarda kaza yapan araçlarımızı yeniden çalıştırıp yola devam etmek imkansız hal alabiliyor.

Aynı şekilde şehirler arası ya da ıssız otobanlarda arızalanan araçlarımızı çalıştırmak da mümkün olmayabiliyor. Bu gibi durumlarda araç çekicisi, başka bir deyişle kurtarıcı çağırma yolunu seçmeliyiz.  Çekiciler hemen hemen her tip araç için hizmet verebiliyorlar.

Römork ve yarı römorklar, ve diğer araç çeşitlerini çekmek için imal edilmiş olan ve yük taşımayan motorlu taşıtlara “çekici” denmektedir.

Aracın Pert Olması Ne Anlama Gelir?

Bir aracın pert kategorisine girebilmesi için minimum %70 veya daha fazla oranda hasar almış olması gerekmektedir. Bu oranın altında yer alan araçlar pert olarak geçmemektedir.

Ayrıca ağır hasar kaydı oluşan veya pert sınıfına giren araçların kazaya ilişkin bilgileri TRAMER olarak adlandırılan sisteme girilmektedir. Bu sistem sayesinde ikinci el piyasasındaki güven problemi de büyük ölçüde ortadan kalkmaktadır.

Pert olan araçları eski haline getirmek bir hayli zordur. Dolayısıyla araç alınacağı zaman öncelikle TRAMER sistemi üzerinden sorgulama yapılması gerekmektedir. Bahsi geçen sistemden veri silinmesi mümkün olmadığı için, araçların geçmişine dair tüm bilgiler kolaylıkla edinilebilmektedir.

Ağır Hasar Kaydı Sildirme Nedir?

Ağır hasar kaydı sildirme işleminiz için sorgulamanın yapıldığı cep telefonu, aracın plaka ve şasi numarası gerekiyor. Bir sonraki adımda ise silinmesi talep edilen hasarın tarih bilgisi gerekecektir.

Araç satın alan değil satacak olansanız ve aracınız ağır hasar kayıtlı araç olarak geçiyorsa, geçerli bir açıklamanız olduğu sürece bu kaydı sildirebiliyorsunuz. Ağır hasar kaydı sildirme için en önemli konu, geçerli bir açıklama olmasıdır.

Araç Çekici (Kurtarıcı) Çeşitleri?

Araç çekicilerinin çekecekleri araç türlerine göre farklı çeşitleri mevcuttur:

Çatallı çekici: Altına giren iki büyük çatal sayesinde araç, forklift düzeninde olduğu gibi kaldırılarak çekici kasasına konur. Bu sistemle yolun ve aracın uygunluğuna göre araç ister sağ ister ise sol taraftan çekiciye yüklenebilir. Kablolu kumandası mevcuttur.

Tepeden çekici: Genellikle trafik polislerinin kullandığı araç çekici sistemidir. Bu çekici tipi aynı zamanda ahtapot çekici olarak da bilinir. Tepeden inen vincin dörtlü çatalına tekerlekler bağlanarak çekilecek araç, çekicinin kasasına konur. Ayrıca arka kısımda bulunan çift tekerlek çekici sayesinde de iki araç birden taşınabilir. Bu çekici hizmeti esnasında araç kapılarının açılmasına gerek kalmaz.

Vinçli kayar platform: Yolda kalan araç hareket ettirilebiliyorsa çekicide bulunan kayar platforma girmesi sağlanır. Eğer araç hareket ettirilemiyorsa çekicide bulunan vinç tarafından platforma çekilir. Bu çekici türü de arka kısmında bulunan çift tekerlek çekici sayesinde iki araç birden taşıyabilir.

Oto transfer çekicisi: Çekicide bulunan hidrolik makaralı vinç vasıtası ile çekilecek araç damperli platforma çekilir. İndirilmek istendiğinde damper kaldırılarak kontrollü bir şekilde makara gevşetilir.

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan da Takip Etmeyi Unutmayın

İnstagram Hesabımızı Takip Et

►Çamlıdere Oto Lastik Adlı Yazımızı Okumak için Tıklayın.