fbpx
Karabük Oto Anahtar

ÇAMLIDERE OTO ANAHTAR

ÇAMLIDERE OTO ANAHTAR

Çamlıdere Oto Anahtar Nedir?

Çamlıdere Oto Anahtar, Yolyardimara.com web sitesinden araç anahtarınızın kayıp olması, arızalanması gibi durumda size yardımcı olma imkanı sağlar.

Yolyardimara.com sitesinden bulunduğunuz il ve ilçe filtrelenmesiyle Çamlıdere Oto Anahtar , hizmetini satın alabilirsiniz.

Oto anahtar sistemi, motorun hareket haline geçmesini sağlayan marş motorunun akü ile bağlantısını kurar. Hal böyle olunca, araba anahtarı olmadan arabaya binmek, yola koyulmak imkansız bir durum olarak karşımıza çıkar. Teknolojinin kendini her alanda kanıtlamasıyla birlikte oto anahtar sistemleri de gelişmeye devam ediyor.

Bu zamanların birinde ise her zaman kullandığınız oto anahtarı bozularak sizi yarı yolda bırakmış olabilir. Çamlıdere Oto Anahtar siparişi için bizi hemen arayarak ihtiyaç duyduğunuz modelde anahtarı orijinaline çok yakın bir şekilde teslim alabilirsiniz.

Hem model hem tasarım hem de logo açısından birebir benzerlik gösteren üretimlerimiz yanında yaptığımız anahtarlar işlevseldir.

Yani aracınızı çalıştırmaktan kapı açmaya bagaj açmaya asıl anahtarınızla yapabildiğiniz her şeyi bu yeni anahtarla da yapabilirsiniz. Şimdi bizi arayın! Anahtarsız kalmayın!

Akü Bitmesi Halinde Neler Yapılır?

Akü bitmesi gibi yerinde giderilebilen arıza durumlarında, mobil yol yardım servisleri ile aracınızı olay yerinde onararak yola devam etmenizi sağlamaktadır.

  • Yakıtınızın bitmesi durumunda aracınızı en yakın benzin istasyonuna çeker,
  • Herhangi bir arıza sebebiyle aracınızla yolda kaldığınızda aracınızı servise çeker,
  • Lastiğiniz patladığında mobil ekip gönderir ve aracınızın lastiğini 7/24 yerinde değiştirerek, yola güvenle devam etmenizi sağlar,
  • Aracınızın anahtarını kaybederseniz oto çilingir hizmeti sayesinde aracınızın kapılarını tek bir telefonla açtırır,
  • Uygun fiyatlarla Türkiye’nin her noktasında araç kiralamanıza yardımcı olur,
  • Arıza nedeniyle aracınızın serviste onarım gördüğü durumda otelde konaklamanızı sağlar ya da seyahatinize devam etmeniz veya ikametinize dönmeniz için seyahat masraflarınızı karşılar.

Akü Nedir?

Akü, aracınızın marş motoruna elektrik akımı sağlamaktadır, araç motorlarının çalışmadığı anlarda kullanılacak alıcılara akım göndermek ve motor çalışırken elektrik sisteminde voltaj ve amperaj dengelemesini sağlamaktadır.

Araç aküsünün bitme durumunda; Bir başka aracın akü bağlantısını sağlamak gerekmektedir. Öncelikle kablonun kırmızı ucunu boşalmış olan akünün (+) terminaline; daha sonra diğer ucunu dolu olan akünün terminaline bağlayın.

Daha sonra kablonun siyah ucunu dolu olan akünün (-) terminaline ve kablonun diğer ucunu boşalmış akülü aracın kaportasında herhangi bir metal bölüme bağlayın.

AKILLI OTO ANAHTAR:

Akıllı oto anahtar sistemine sahip olan arabalarda her şey otomatik bir şekilde çalışır. Aracınızın anahtarı cebinizde dururken bile, siz hiçbir tuşa basmadan aracın kapı kollarında yer alan algılama sistemi sayesinde arabanızı açabilir, aracınızı çalışır hale getirebilirsiniz. Aracınızı tekrar kilitlemek isterseniz de yine aynı işlemi yapabilirsiniz.

SUSTALI OTO ANAHTAR:

Teknolojinin geliştirmiş olduğu yeni anahtar sistemlerine göre daha eski bir oto kilitleme yöntemi olan sustalı oto anahtar, düğme ile arabayı çalıştırır ve kilitler. Bunun haricinde yine sustalı oto anahtar sisteminde uzaktan kumanda yardımı ile araba kilitlenip çalıştırılır.

İMMOBİLİZER OTO ANAHTAR:

Araba sanayisinin teknolojinin nimetlerinden yararlanması sonucu ortaya çıkan kilitleme sistemi immobilizer anahtar, gün geçtikçe yaygınlaşmaya başladı. En gelişmiş Avrupa ülkelerinde araç kullanımında bir şart olarak karşımıza çıkan immobilizer sistemi, hırsızlıkları azaltan, araçta güvenlik sağlayan bir sistem.

İmmobilizer oto anahtar sisteminin bir parçası düz kontak içine yerleştirilirken, bir diğer parça da motor içine yerleştirilir. Parçalar ne kadar derin bir şekilde yerleştirilirse, araç güvenliği de o denli artar. Kontağın çevrilmesi ile birlikte devreye giren immobilizer sistemi sayesinde hırsızlıkların büyük ölçüde azaldığı görülmüştür.

“İmmobilizer anahtar nedir?” sorusunun yanıtını bulduğumuza göre, immobilizerin hangi durumlarda gerekli olduğuna bakabiliriz. İmmobilizer Anahtar sistemi, otomobil hırsızlıklarına karşı alınan bir güvenlik sistemidir. Avusturalya’da yapılan anketlere göre sisteminin araba hırsızlıklarını yüzde 75 gibi yüksek bir oranla azalttığını göstermektedir.

İmmobilizer Anahtar Sistemi sadece hırsızlık vakaları için değil, aynı zamanda babalarından izinsiz bir şekilde otomobili alıp kullanmak isteyen genç çocuklara karşı alınan önlem olarak da sıkça tercih edilen bir yöntemdir.

Immobilizer Ne İşe Yarar?

Bu sorunun cevabı için kısaca, “hırsızların korkulu rüyasıdır” diyebiliriz. İmmobilizer sistemi bulunduran araçların ön camında küçük bir ışık yanıp sönüyor. Bu da dışarıdaki kişilere arabada immobilizer olduğunu belli ediyor. Dolayısıyla hırsızlar otomobilinizi çalmaya çalıştıklarında düz kontak yapamayacaklarını bildikleri için daha arabaya el bile sürmeden başka hedefe doğru yöneliyorlar.

UZAKTAN KUMANDA

Günümüzde ise, anahtar ile uzaktan kumanda sistemi geliştirildi, bu sayede, anahtar ve uzaktan kumanda bir arada olup daha kompakt bir hal almış oldu. Genelde anahtarlar artık uzaktan kumanda haznesine katlanabilir durumda üretiliyor.

Anahtar ve uzaktan kumandanın dışında, modern anahtarlar aynı zamanda anahtarın çoğaltılması ve/veya farklı cisimlerle yapılan hırsızlıklara karşı önlem alınmış olup, bu gibi durumlarda da alarm sistemi üzerinden sinyal alması sağlanmıştır. Bu tür anahtarların farklı bir özelliği ise, aracınızı uzaktan kumanda ile istemiş olduğunuz ısıya getirmektir.

Yüksek segment sunan üreticiler, bir adım daha atlayarak, pasif araba anahtarları üretmeye başladılar.

  • Motor sisteminde bulunan parça ile kontak anahtarında bulunan parçanın eşleşmeme durumunda ya da düz kontak ile çalıştırılmak istenen araçlarda otomobilin ateşleme sistemini engelleyen immobilizer sistemi
  • Motor sistemindeki parça ile kontak anahtarındaki parçanın eşleşmemesi halinde aracın gaz çıkışını engelleyen immobilizer sistemi
  • Kontak anahtardaki parça ile motor sisteminde bulunan parçanın eşleşmemesi halinde hem ateşleme sistemini hem de gaz çıkışını kilitleyen immobilizer sistemi

Her araba, sahibi için çok kıymetlidir. Onu özenle kullanır ve her zaman gözü gibi bakar. Otomobil hırsızlığına karşı da pek çok önlem alır. Direksiyon ve lastik kilidi kullanmak ya da alarm taktırmak bu yöntemlerden sadece bazılarıdır.

Ancak son yıllarda gelişen teknoloji ile birlikte pek çok araç sahibi bu yöntemlere başvurmak zorunda kalmıyor. Çünkü yeni model arabaların tümünde standart donanım paketi dahilinde immobilizer anahtar sistemi yer alıyor.

Immobilizer, 1944 senesinde Frank Marugg tarafından icat edilen bir sistem. Günümüzde araba hırsızlıklarına karşı önlem olması amacıyla tüm otomobil üreticileri tarafından kullanılıyor. Türkiye’de çipli oto anahtarı sistemi olarak da anılıyor. Immobilizer devrede iken arabanın yakıt ve ateşleme sistemi çalışmıyor; bir başka deyişle aracınızın hareket etmesi imkansız bir hale getiriliyor.

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan da Takip Etmeyi Unutmayın

İnstagram Hesabımızı Takip Et

►Çamlıdere Oto Kurtarma Adlı Yazımızı Okumak için Tıklayın.