fbpx
Bayburt Rent A Car

BALA RENT A CAR

BALA RENT A CAR

Bala Rent A Car Nedir?

Yolyardimara.com sitesinden bulunduğunuz il ve ilçe filtrelenmesiyle Bala Rent A Car, hizmetini satın alabilirsiniz.

Seyahat halindeyken tatilcilerin ilk tercihi kendine ait bir araçla gezmek istemeleri olmaktadır. Tatilcilerin önceliği olmalarının yanı sıra kişiye ait bir yerden bir yere gitme isteği söz konusu olabiliyor.

Kişiye kolaylık ve lüks yaşama imkanı sağlamaktadır. Aynı zamanda Bala Rent A Car kategorisiyle pratik yoldan hizmet satın alabilirsiniz.

Rent a car kısaca motorlu araç kiralama hizmetleri olarak tanımlanır. Araç kiralama olarak da bilinen rent a car eskiden iş seyahatine çıkan iş adamlarının ya da kısıtlı zamanlarında çok sayıda yer görmek isteyen konukların tercih ettiği bir hizmetken, günümüzde ülkemizin hemen hemen her noktasında oldukça rağbet gören bir hizmet olarak dikkat çekmektedir.

Bala Rent A Car Hizmetleri Nelerdir?

İnsanların oto kiralama istekleri artıkça, dünya genelinde oto kiralama işletmeleri de hızla artmış ve seyahat acenteleri da bu hizmet alanına yönelmişlerdir.

Türkiye’de de geçmiş yıllarda genellikle havaalanlarında ve büyük kent merkezlerinde faaliyet gösteren oto kiralama firmaları, turizm sektöründeki hızlı gelişmeler sonucunda pek çok turizm bölgesinde hizmet sunmaktadır.

Şirketlere yönelik operasyonel kiralama talebinin artmasının sonucunda, rent a car hizmeti yıllık araç kiralama şeklinde de bir genişleme alanı bulmuştur. Günümüzde irili ufaklı birçok firma tarafından tercih edilen uzun dönem araç kiralama hizmeti şimdiye kadar ticari araçları kapsamıyordu.

Ancak bu uygulamanın da değişmesi gündeme geldi ve işletmelerin binek araçların yanında ticari araçları da kiralayabilmesi çok yakın görünüyor.

Dolayısıyla 2016 yılında %19 büyüyen rent a car sektörü önümüzdeki yıllarda daha da hızlı genişleyecek gibi görünüyor.

Araç Kiralama Şartları Nedir?

 1. 1.Sürücü yaşınız 21 olması gerekiyor: Sigorta şartları gereği ekonomik bir araç kiralayabilmek için en az 21 yaşında olmanız gerekir. Orta ve Üst sınıf araçlar için 25 yaş alt sınırdır. Lüks ve büyük araçlar için en az 28 yaşında olmanız gerekiyor.
 2. Ehliyet süresi (2 yıllık): Ekonomik, orta sınıf veya üst sınıf bir araç kiralamak isteyenler en az 2 senelik ehliyete sahip olmaları gerekmektedir. Fakat lüks ya da büyük araçlar için bu süre 3 senedir.
 3. Ek sürücü: Kiralanan herhangi bir araç birden çok kişi tarafından kullanılabilir. İkinci veya ek sürücünün kiralama öncesinde muhakkak bildirilmiş olması ve kiralama kontratına işlenmesi gerekir.Bu sayede ek sürücü de kasko sigortası kapsamına alınmış olur.
 4. Kilometre sınırı: Kiraladığınız aracın ücretine dahil olan kilometre sınırı araçların listelendiği ekranda gösterilir. Belirtilen Km’nin aşılması halinde 50 kuruş kilometre aşım ücreti uygulanır. “Sınırsız”olarak belirtilen araçlarda herhangi bir Km sınırı bulunmaz.
 5. Ödeme yöntemleri: Araç kiralama işlemini tamamlayabilmeniz için kiralama ücretinin tamamını veya bir kısmını (ön ödeme tutarı) kredi kartı, banka havalesi veya Paypal ile ödemeniz gerekir.
 6. Depozit/Provizyon: Kiraladığınız aracı kullanmış olduğunuz süre boyunca meydana gelebilecek trafik ve park cezaları, eksik yakıt, sigortanın kapsamına alınmayan hasarlar için teminat alınması gerekmektedir.
 7. 7.Kasko/Sigorta için bazı önemli şartlar gerekir: Kasko sigortasının geçerli olabilmesi için bazı önemli şartlar bulunur. Alkol ve uyuşturucu kullanılması durumunda sigortalar geçerliliğini bütünüyle yitirir.
 8. Aracınızı havalimanından almanız gerekiyorsa: Aracınızı havalimanından teslim almak için kiralama sırasında uçuş bilgileri belli olmasa da, aracın teslim alınmasına en geç 24 saat kala e-posta yolu ile uçuş bilgileri iletilmelidir.
 9. Teslim ve İade: Kiralanan araç sadece belirtilen adresten teslim alınmalı ve iade için belirlenen adreste iade edilmelidir.
 10. Yakıt: Araç teslim alınırken yakıt deposu seviyesinin kontrol edilmesi önemlidir.
 11. HGS/OGS-Otomatik geçiş ücretleri: Araçlarımızın bütününde OGS ya da HGS bulunmaktadır. Bu sayede paralı otoyollardan otomatik şekilde geçiş yapabilirsiniz.
 12. Araç ile yurtdışına çıkamazsınız: Türkiye’de kiralanan araçlarla yurtdışına çıkılması mümkün değildir. Sigortalar ülke dışında geçerli değildir.
 13. İptal işlemleri: Aynı gün içerisinde yaptığınız kiralamayı iptal ettiğinizde herhangi bir ücret talep edilmeyebilir.
Araç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?
 1. Firma araştırın

Araç kiralarken yaparken fiyat karşılaştırması ve indirim fırsatlarına bakmak gerekiyor. Bu sayede pek çok özel teklifle karşılaşarak kiralamayı çok daha uygun bir şekilde yapmak mümkün. Bir firmaya gittiğinizde çekinmeden aklınızdaki tüm soruları ve kampanyalarını sormak bu nedenle oldukça önemli. Gitmeden önce de iyi bir araştırma yapmak gerekiyor tabi.

 1. Küçük araç kiralayın

Araç kiralamada küçük araçların fiyat avantajı her zaman karşınıza çıkar. Özellikle internetten yapılan rezervasyonlarda küçük araç seçimi yaparak, firmaların küçük araca sahip olmadıkları durumda ücretsiz araç yükseltme seçeneğinden de yararlanma şansınız var.

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan da Takip Etmeyi Unutmayın

İnstagram Hesabımızı Takip Et

►Bala Yol Yardım Adlı Yazımızı Okumak için Tıklayın.