fbpx
Bayraklı Oto Çekici

BALA OTO ÇEKİCİ

BALA OTO ÇEKİCİ

Bala Oto Çekici Nedir?

Neredeyim? Burası neresi? Aracım bozuldu yardım nereden çağırabilirim? Aracımın sanayiye çekilmesi gerekiyor çekici bulabilir miyim?

Buraların yabancısı olduğum için çok para öder miyim? Yabancıyım diye gelmezlik  yaparlar mı? Beni kim kurtarabilir? Yakıtım bitti benzin istasyonu nerede?

Oto Yol yardım hizmeti yakıt getiriyor mu? Akü takviyesi nasıl yaparım? Akü takviye kablosu nereden bulurum? Eskişehir de en iyi oto kurtarıcı kim?

Telaş yapmayın. Bu sorunların hepsini birlikte aşacağız. Bir telefon uzağınızdayız. En kısa sürede de yanınızdayız.

Yolyardimara.com sitesinden bulunduğunuz il ve ilçe filtrelenmesiyle Bala Oto Çekici, hizmetini satın alabilirsiniz.

Çekiciler hemen hemen her tip araç için hizmet verebiliyorlar.  Römork ve yarı römorklar, ve diğer araç çeşitlerini çekmek için imal edilmiş olan ve yük taşımayan motorlu taşıtlara “çekici” denmektedir.

Aracınızla seyahat ederken aracınız beklenmedik bir zamanda arıza yapabilir yada park ettiğiniz konumda arabanız çalışmayabilir. Bu gibi acil durumlarda arabanızın servise götürülmesi gerekir. Arabanız çalışmadığı için aracınızı oto çekici ile çektirmeniz gerekir.

Oto çekici arızalı yada kazalı araçları servise göndermek için imal edilmiş hidrolik sistemle yada elektrik sistemi ile çalışan  özel mekanizmaya sahip olan araçlardır.

Oto Çekici Çeşitleri Nelerdir?

  • Çatallı çekici
  • Tepeden Çekici
  • Vinçli Kaya Platform
  • Oto Transfer Çekici

Çatallı Çekici Nedir?

Çatallı çekicinin çalışma prensibi forklift düzeni gibidir. Forklift iş makinasında kullanılan çatallar yükü alttan kaldırır ve çekerek taşır. Tıpkı forklift düzeninde olduğu gibi araç altına giren iki büyük çatal sayesinde araç kaldırılır ve çekici kasasına konur. Yolun ve aracın uygunluğuna bağlı olarak sol ya da sağ taraftan araç çekiciye yüklenebilir

Tepeden Çekici Nedir?

Tepeden çekici daha çok trafik polislerinin kullandığı bir kurtarıcı sistemidir. Tepeden çekicinin bir diğer adı ahtapot çekicidir.

Burada vinç tepeden iner ve dörtlü çatalına tekerlekler bağlanır. Araç güvenli bir şekilde çekicinin kasasına yerleştirilir.

Dört bir yandan çatal aracı ile tekerleğe bağlandığı için ahtapot gibi aracı sarar ve araç, çekici kasasına güvenle yerleştirilir.

Bala Oto Çekici Nasıl Alınıyor?

Araçlar ile bir yerden başka bir yere giderken herhangi sebeple aracınız yolda kalabilir. Bu arada önemli olan günün her saati firmayı arayarak çekici yada kurtarıcı araç talep edebilirsiniz. Özellikle gece acil durumlarda da Bala Oto Çekici ulaşabilirsiniz.

Bala Oto Çekici, sizin aracınızın modeline uygun olan bir çekiciyi en kısa süre içerisinde aracınızın bulunduğu noktaya gönderir ve aracınıza her hangi bir zarar gelmeden aracın güvenli bir bölgeye çekilmesini sağlar.

Ayrıca aracın çekilmesi sırasında fotoğraflarının çekilmesi, güvenli bir bölgeye nakledilmesi gibi tüm işlemler firma tarafından yapılıyor.

Bala Oto Çekici Kullandığımız Durumlar Nelerdir?
  • Araç hasar durumu ile karşılaştığında,
  • Aykırı park halinde araçların çekilmesi durumu kaçınılmazdır,
  • Yakıt durumunun limit yetersizliğinden.
Oto Çekici için Gereken Evraklar Nelerdir?

Şehirler arası çalışmak gibi bir düşünceniz yoksa eğer, K BELGESİ olarak özel amaç için olan belgeye sahip olmanız yeterlidir. Bu belgenin sınav, pul, harç ve yol masrafları dahilinde 6250 lira maksimum değerde olduğunu bilmeniz gerekiyor.

Lokal olmanın dışında şehirler arası hizmet vermek istiyorsanız ortalama olarak K BELGESİ için 20 bin lirayı gözden çıkarmanız lazım. Operatörlü ve fiyat hakkında en detaylı bilgiye sürücü kurslarının danışma kısımlarından ulaşabilirsiniz.

K BELGESİ sahibi değilseniz çekici işine girmenizi hiçbir şekilde tavsiye etmiyoruz, belgesiz olarak çalışmanın ciddi miktarda cezalara mal olduğunu belirtmek gerekiyor. Ciddi rakamları Türk lirası bazında 7 bin lira gibi rakamlardan başladığını bilmelisiniz

İstanbul gibi büyük şehirlerde çevre genişliği de göz önünde bulundurulur ise günlük 10 farklı işe bile gidebilirsiniz aylarca sebat edip, sabırlı davranarak 5-6 ayda verdiğiniz parayı geri kazanabilirsiniz. Ortalama olarak her çekim işinin İstanbul’da 1 saat olarak hesaplayın.

İkinci el HINO, DODGE, ISUZU gibi eski ve sağlam kamyonetler de işinizi görebilecektir. Sıfır almak istemiyorum çok sermayem yok diyenler için alınabilir tip kamyonetler.

 Oto Çekicinin Görevleri Nelerdir?

Gündelik hayatta pek çok kişi ulaşım ihtiyacını sivil araçları ile gerçekleştirmektedir. Ancak kimi zaman bu araçlar arıza vermekte, kimi zaman ise kazalara maruz kalmaktadır.

Böyle durumlarda ise, ulaşım yarıda kesilmekle birlikte, otomobillerin çalışma fonksiyonları durmaktadır.

Oto kurtarıcının görevi ise, bu gibi durumlarda yolda kalmış olan aracın çekilmesini sağlamaktadır. Özellikle de kaza sonucu ağır hasar almış alan araçlar, kurtarıcılar sayesinde en yakın servise götürülmektedir.

Bireylerin mağduriyetini gidermek ve aracın güvenliğini sağlamak ta oto kurtarıcının görevi olmakla beraber, benzini bitmiş olan taşıtlar içinde aynı şey geçerlidir.

Ayrıca kurtarma işlemlerini mümkün mertebe en kısa sürede tamamlayan çekici modelleri, farklı amaçlar doğrultusunda da kullanılmaktadır.

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan da Takip Etmeyi Unutmayın

İnstagram Hesabımızı Takip Et

►Bala Oto Lastik Adlı Yazımızı Okumak için Tıklayın.